Teljesen átalakulhat a munka világa: hogyan hat a magyarokra a változás?

A magyarok több mint fele szem előtt tartja a globalizációt, és hajlandó lenne átképezni magát egy felmérés szerint.

A világszintű hajlandóságtól alacsonyabb, 56% azon magyarok aránya, akik átképeznék magukat azért, hogy megbirkózzanak a globalizáció és a technológiai változások munkavégzésre gyakorolt hatásával – derül ki egy globális felmérésből, amelyben 12 400 magyar vett részt.

A Boston Consulting Group, valamint az állásportálokat tömörítő nemzetközi szervezet, a The Network – amelynek Magyarországon a Profession.hu a tagja -, 197 ország 366 ezer dolgozójának megkérdezésével készített felmérése szerint világszinten az emberek 67%-a lenne hajlandó átképezni magát, készségfejlesztésére pedig jelentős erőfeszítéseket 65%-uk tesz, ezzel szemben a magyarok 57%-a fordít jelentős időt tanulásra.

A jogi, műszaki-technológiai, valamint a tudományos kutatás területén dolgozók kevésbé, míg a digitalizáció, a kereskedelem, a termelés területén dolgozók, valamint a fizikai munkát végzők nagyobb hajlandóságot mutatnak arra, hogy átképezzék magukat egy másik foglalkozásra. A felmérés szerint a 30 év alattiak és a magasan képzettek az átlagnál több időt töltenek a munkájukkal kapcsolatos tanulással.

Hogyan látjuk a jövőt?

Magyarországon a válaszadók 54%-a gondolja úgy, hogy a globalizációnak hatása lesz az állására, szemben a globális 45%-os átlaggal, míg a technológiai változások hatását majdnem ugyanannyian, közel 50%-uk becsüli fontosnak. A magyarok szerint a globalizáció a legnagyobb mértékben olyan szektorokra lesz hatással, mint például a digitalizáció és automatizálás, az IT és a technológia, valamint marketing, hirdetés és kommunikáció, a legkevésbé pedig az egészségügyet, a jogot és a szociális munkát befolyásolja majd – közölték.

Forrás: https://femina.hu/terasz/tanulas-felnottkent/?token=42ddf2055f359cdd2162746a03db0961

Fotó: Getty Images

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük